Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Dünyada mutlaka görmemiz gereken yerler nereleri?

21,720
kez izlendi
Puan: 4.16 / 5
Detaylı Açıklama

Dünyada mutlaka görmemiz gereken yerler nereleri?

Dünya, gerçekten görülmesi gereken binlerce farklı yerle dolu. Her insanın zevki ve merakları farklı. Bu nedenle dünyada mutlaka görülmesi gereken yerlerle ilgili bir liste yapmak çok zor.
Ancak birçok gezginin ve seyahat otoritesinin ölmeden önce görmenizi tavsiye ettiği yerler şöyle sıralanabilir:

Akdeniz ülkelerini ölmeden önce mutlaka görmelisiniz. Özellikle İtalya'nın Toscana eyaleti ve Fransa'nın Akdeniz sahilleri size farklı kültürleri tanıma ve muhteşem tatiller yapma fırsatı sağlayacaktır.

Kutup ışıkları her insanın hayatında en az bir kez şahit olması gereken inanılmaz bir doğa olayı. Türkiye'nin bulunduğu Kuzey Yarımküre'de Rusya'nın kuzeyi ile İskandinav ülkeleri gibi yerlerde gözlemlenebilen bu olayı mutlaka siz de görmelisiniz.

Afrika ve Afrika'nın vahşi doğası ile otantik kültürleri de keşfedilmesi gerekenler arasında yer alıyor. Bunları görmek için hayatınızda bir kez bile olsa bir safari turuna katılabilirsiniz.

Maldivler, Bora Bora, Kanarya Adaları gibi otantik tatil ülkeleri de görülmesi gereken yerler arasında. Buralardaki mercan adalarının muhteşem kumsallarında güneşlenmek ve yüzmek herkesin en az bir kez gerçekleştirmesi gereken bir rüya.

Güney Amerika ülkeleri, Meksika, Uzakdoğu ve Hindistan'ın farklı kültürleri ve doğa harikaları da görülmesi gereken yerler listesinin başında geliyor.

Amazon Nehri ve yağmur ormanları, dünyanın görülebilecek en farklı yerleri arasında yer alıyor.

Herkesin mutlaka görülmesi gereken 10 yer ya da ölmeden önce görülmesi gereken yerler listesi kendine has olabilir. Ancak mümkün olduğunca kendi kültürünüzden farklı yerler belirleyip seyahat planlarınızı buna göre yapmanız daha iyi olur.

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat