Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Domuz gribinden nasıl korunabiliriz?

407
kez izlendi
Puan: 4.00 / 5
Detaylı Açıklama

Domuz gribinden nasıl korunabiliriz?

Domuz gribinin yayılmasını önlemek için hijyene dikkat etmek çok önemlidir. Özellikle kalabalık ortamlarda yaşayan insanların buna çok dikkat etmesi gerekir. En basit önlem el ve yüz yıkamadır. Domuz gribi temas ettiği sabit yüzeyde 2-8 saate kadar canlı kalabilir. 


Kreş ortamında okuyan çocuklar okuldan eve geldiklerinde elleri güzel bir şekilde yıkanmalıdır. Bunun dışında burnumuz filtre şeklinde çalışır. Dışarıdan aldığımız havayı burnumuz filtre eder. El ve yüz yıkamadan sonra diğer ikinci önlem burun içinin yıkanmasıdır. Burnumuzu düzenli aralıklarla tuzlu su ve okyanus suyu ile yıkayarak yapabiliriz. 

Doğal bir virüs öldürme aracı olarak güneş ışınları da kullanılabilir. Eğer hava güneşli ise ve bulutlar azsa camları açıp odayı havalandırmak diğer güzel bir önlemdir. Bu önlemlere özellikle risk grubunda olan insanların dikkat etmesi gerekir. Ekim aylarında havanın kapalı olduğu dönemlerde sıvı tüketimi, meyve, sebze tüketimi, düzenli hayat ve uyku da çok önemlidir. iş yerlerinde sık el yıkama imkanı yoksa alkol bazlı el dezenfektanları da kullanılabilir.

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat