Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Domuz gribi kimlerde öldürücü olabilir?

392
kez izlendi
Puan: 4.00 / 5
Detaylı Açıklama

Domuz gribi kimlerde öldürücü olabilir?

Domuz gribi ilave ağır hastalığı olan kişilerde ölümcül olabilir. Kronik hastalığı olan, kanser olan, kemoterapi gören ya da bağışıklık sistemini etkileyecek ilaç kullanan kişilerde ölümcül olabilir. Akciğer hastalığı olanlar, gebeler de risk altındadır. 


Aspirin kullanan çocuk yaştaki hastalar da domuz gribi açısından önemli bir risk grubudur. Aspirin kullanırken grip virüsü başladığında reye sendromu denen ciddi bir rahatsızlık ortaya çıkabilir. Bu dönemde domuz gribi geçiren 18 yaş altı hastalarda hayati tehlike oluşabilir. 

Down sendromlu çocuklarda çok farklı nedenlerle domuz gribi esnasında ağır enfeksiyonlar oluşabilir. Uluslararası bilimsel kurumlar domuz gribi saptanan sağlıklı bireylerde illa medikal tedavinin şart olmadığını bildirmiştir. Eğer herhangi bir hastalığınız yoksa ve domuz gribi olduğunuzu düşünüyorsanız acil ve yoğun bir antiviral tedavi almak zorunda değilsinizdir.

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat