Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Doğum lekesi nasıl geçer?

14,141
kez izlendi
Puan: 4.00 / 5
Detaylı Açıklama

Doğum lekesi nasıl geçer?

Doğum lekesi tedavisinde doğum lekesinin cinsine göre davranmak gerekir. Doğuştan itibaren olan doğum lekeleri kırmızı, bordo, mor renkli olabilir. Bu lekelerin bazıları hayat boyu sürer. Anjiyom olarak adlandırılır. Yaklaşık 2 ile 5 yaşına kadar gerileyen lekelerdir. 


Doğum lekeleri teşhis edildikten sonra eğer bebeğe rahatsızlık vermiyorsa tedavisiz bırakılabilir. Eğer hızla büyüyorsa ve sağlığa zararlı bir özellik gösteriyorsa ilaç ya da lazer tedavilerinde faydalanılabilir. Ömür boyu süren doğum lekeleri olan şarap lekeleri ise lazer tedavisi ile düzelebilir. 

Küçük yaştan itibaren tedaviye başlanması aslında en doğrusudur. Yaşla beraber bu lekeler kalınlaşmaya başlar. 40 - 50 yaşlardan sonra tedavi zorlaşır. Kişinin olanağı varsa bunları tedavi ettirmek gerekir. Kalıcı doğum lekelerinin lazer tedavileri 4 - 8 hafta arası en az 5 -20 seans yapılabilir.

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat