Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Doğal haşere kovucular nelerdir?

69,876
kez izlendi
Puan: 4.00 / 5
Detaylı Açıklama

Doğal haşere kovucular nelerdir?

Haşereler çok geniş bir yelpaze içerisinde dünyamızın her tarafına yayılmış, milyonlarca türü olan canlılardır. Bir kısmı şehirlerin hatta evlerimizin içerisinde yaşama ortamı bulurlar. Onlardan çok fazla ürkmenin, korkmanın anlamı yoktur. Onlardan korktuğumuzda, ağır zehirler kullanıp adeta kontrolsüz güç kullanarak küçücük bir böceği öldürmek adına bahçemizdeki ya da yaşamımızın içindeki bütün canlıları öldürmüş oluyoruz. Bu çok insani olsa da çok gerekli olan bir şey değildir. 

Böceklerin yaşam koşullarını iyi bilirsek, hatta neyi sevip sevmediklerini iyi analiz edersek, çok basit önlemlerle evimizde onları barındırmadan ve öldürmeden uzaklaştırma imkanı bulabiliriz. 

Her evde fısfıs mutlaka vardır. Haşerelerden kurtulmak için fısfıs, bir parça su ve limon yağı gereklidir. 

Fısfısın içerisine 30-40 damla kadar limon yağı damlatın. Sadece limon yağı olması gerekmez; portakal, greyfurt gibi narenciye yağları böceklerin hiç hoşlanmadığı yağlardır. Bu kokular evimizi mis gibi kokuturken, böcekleri de ev ortamından uzak tutacaktır.

Yaptığımız karışımı çalkalayıp ortama sıktığımızda hem ortalık mis gibi kokar hem de evimizde olan böcekler çıkıp başka yerlere gider. Bu sayede biz de böcekleri öldürmemiş oluruz.

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat