Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Diz ağrısının tedavisinin başarısında PRP kitinin önemi nedir?

14,278
kez izlendi
Puan: 4.00 / 5
Detaylı Açıklama

Diz ağrısının tedavisinin başarısında PRP kitinin önemi nedir?

Diz problemlerinin çözümünde PRP uygulanabilir fakat PRP tedavisinden iyi sonuç almak için uygun PRP kitinin kullanılması gerekir. PRP kitlerinin standart olmadığını bilmeliyiz. Uygulanan PRP kitlerinin içerisinde biyolojik tüpler olmalı. Yani kan vücut dışına çıktığında kan damarı içerisindeki biyolojik ortamla aynı ortam sağlanmalı ki, kanın içindeki trombositler özelliklerini kaybetmeden tekrar kişiyi iyileştirme fonksiyonlarını gösterebilsinler. 

Normal kan alma tüpleri ile de PRP yapıldığını veya içine sodyum sitrat adı verilen, kanın pıhtılaşmasını engelleyici birtakım maddelerin konulduğu da bilinmektedir. Ancak bu yanlıştır. Bu PRP kitleri ile uygulanan diz enjeksiyonları, dizin kemik ve kıkırdak dokusuna zarar verebilir.

Dizlerde romatizmal problemler varsa, bu bölgeye PRP uygulanmamalıdır. 

Bir diğer nokta ise uygulama ile ilgilidir. PRP için uygun hasta seçiminden sonra en önemli nokta uygun PRP kitini belirleyebilmektedir.

Piyasada 17-18 adet PRP kiti bulunmaktadır ve bu PRP kitlerinin sayısı da hızlar artmaktadır. Fakat PRP yaptıracak kişilerin kendilerine uygulanacak PRP enjeksiyonu öncesi, kullanılan PRP kiti biyolojik tüp mü değil mi, kitin FDA onayı var mı veya ilgili kit class 2 device onayı var mı, öğrenmelidir. Class 2 device onayı, kitin kan damarı içerisindeki aynı biyolojik ortamı sağlayacak ve dize enjekte edilebilecek özellikte olup olmadığını görebilmemizi sağlayan bir onaydır. 

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat