Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Dirençli epilepside ketojenik diyet tedavisi nasıl yapılır?

8,711
kez izlendi
Puan: 4.00 / 5
Detaylı Açıklama

Dirençli epilepside ketojenik diyet tedavisi nasıl yapılır?

Dirençli epilepside ketojenik diyet tedavisine yavaş geçişle başlanmalıdır. Bazı merkezlerde ketojenik diyet uygulaması sırasında hastane yatışı yapılırken, bazı merkezler ketojenik diyet tedavisine ayakta başlamaktadırlar. 


Ketojenik diyet başlanan hastalar ilk üç ay, ayda bir takibe çağrılır. İzlemde komplikasyon görülmezse üç ayda bir takibe çağrılır. Ketojenik diyet tedavisinden fayda gören hastalarda özellikle nöbeti kesilen hastalarda aralıksız 1 ya da 2 yıl uygulanmasından sonra diyetin kesilmesi düşünülebilir. 


Diyet tedavisinin etkinliği için başlanan her hastanın en az 3 ila 4 ay tedavide kalması sağlanmalıdır. Ketojenik diyet tedavisinin genellikle 2 ile 3 yıl süre ile kullanılması önerilmektedir. Diyet tedavisinden fayda gören hastalarda, uzun dönem kullanımda faydalı etkiler devam eder. Etkinin olduğu vakalarda tedavi bireysel yanıta göre 2 ila 3 yıl sürdürülmelidir. Ketojenik diyeti sonlandırırken, tıpkı başlarken olduğu gibi yavaş bir süreç ile normal beslenmeye geçmelidir.

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat