Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Devam sütü nedir?

3,328
kez izlendi
Puan: 4.00 / 5
Detaylı Açıklama

Devam sütü nedir?

Her şeyden önce, bebek beslenmesinde vazgeçilmez, temel gıdanın anne sütü olduğunu vurgulamak gerekir. Ancak bazen, anne sütünün yokluğu ya da eksikliği sebebiyle sadece anne sütü ile beslenmek mümkün olmayabilir. Bu gibi durumlarda, anne ve çocuk beslenmesi konusunda uzman sağlık çalışanı önerisiyle devam sütleri kullanılabilir. Devam sütleri, altı aydan itibaren bebeklerin beslenme ve büyüme ihtiyaçlarını karşılamak için özel olarak üretilmiş olan formüllerdir. Toz ve içime hazır sıvı formları bulunmaktadır. 

Devam sütleri, bebeklerin ihtiyaç duyduğu başta proteinler olmak üzere, karbonhidratlar, vitaminler, mineraller gibi besin ögelerini içerirler. 

Sağlık uzmanınızın önerisine uygun olarak bu sütleri anne sütünün olmadığı ve yetersiz olduğu durumlarda bebeğinizin beslenmesi için 6 aydan 3 yaşına kadar kullanabilirsiniz.   

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat