Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Devam sütlerinin içinde neler var?

32,552
kez izlendi
Puan: 4.00 / 5
Detaylı Açıklama

Devam sütlerinin içinde neler var?

Devam sütleri, anne sütünün olmadığı veya yetersiz olduğu durumda dengeli bir biçimde bebeğin büyüme ve gelişme ihtiyacına yönelik olan tüm besin ögelerini içerir. Bunlar hepimizin bildiği en genel ifade ile protein, karbonhidrat, yağ, vitamin ve minerallerdir. Tüm bu bileşenler bebeğin anne sütü ile beslenmesinde de almakta olduğu temel besin ögeleridir. Devam sütlerinin bu temel ögeleri içermesi yasal bir zorunluluktur.   

Ayrıca mevzuatta kullanımı zorunlu olmasa da bebek beslenmesinde faydalı olduğu bilinen kimi bileşenlerin de devam sütüne katılması mümkündür. Bu bileşenlerin etikette yer aldığını görebilirsiniz.  

Doktorunuza da danışarak, bu bileşenleri içeren ürünleri de tercih edebilirsiniz.  Prebiyotikler, probiyotikler, nükleotidler, balık yağı gibi farklı bileşenleri içerip içermediğine de bakabilirsiniz. 

Prebiyotik lifler, bağırsaklarda yaşayan kimi faydalı bakterileri destekler, bu bakterilerin sayısını artırarak bebeğin bağırsak florasının ve bağışıklık sisteminin gelişmesine, sindirimin düzenlenmesine destek olur.  

Probiyotik mikroorganizmalar, faydalı mikroorganizmalardır. Üründe belli bir miktarda bulunduklarında onların da sindirim sisteminin düzenlenmesine ve bağışıklık sisteminin desteklenmesine katkıları vardır. 

Balık yağı, Omega 3 kaynağıdır.  

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat