Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Devam sütleri nasıl muhafaza edilmelidir?

6,174
kez izlendi
Puan: 4.00 / 5
Detaylı Açıklama

Devam sütleri nasıl muhafaza edilmelidir?

Tükettiğimiz her gıda gibi devam sütünün de muhafazası çok önemlidir. Devam sütlerinin muhafazasında etikette yer alan bilgiler dikkatle incelenmeli ve bu bilgilere harfiyen uyulmalıdır. Devam sütleri toz ya da sıvı olsun, ambalajı açılmadığı müddetçe son tüketim tarihine kadar tazeliğini korur. 

Etiketinde "kuru ve serin bir ortamda muhafaza edilmelidir" ifadesi bulunan devam sütleri, paketleri açılmadığı müddetçe buzdolabı gerektirmeyen serin bir ortamda muhafaza edilebilir. 

Toz devam sütleri paketi açıldıktan sonra da buzdolabında saklanmamalıdır. Buzdolabı soğuk ve nemli bir ortamdır, toz ürünün nem kapmasına, topaklanmasına ve daha kısa sürede bozulmasına sebep olabilir. Paket üzerinde ürün açıldıktan sonra ne kadar sürede tüketilmesi gerektiği belirtilir. Buna dikkat edilmelidir. 

Sıvı devam sütleri ise kapağı açıldıktan sonra buzdolabında muhafaza edilmelidir. Etiket bilgilerinden ne kadar süre ile buzdolabında durabileceği bilgisinin mutlaka incelenmesi ve uyulması gerekmektedir. 
Mamanın hazırlandıktan sonra ne kadar sürede tüketilmesi gerektiği de etiket üzerinde yer alır. Önerilen sürenin aşılmamasına özen gösterilmelidir.  

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat