Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Çocuklarda anüsten kan gelmesi hangi sorunların belirtisi olabilir?

32
kez izlendi
Puan: 4.00 / 5
Detaylı Açıklama

Çocuklarda anüsten kan gelmesi hangi sorunların belirtisi olabilir?

Çocuklarda anüsten kan gelmesi, çok sık görülen basit sorunların sonucu  da olabilir. Bazen de nadir görülen daha ciddi rahatsızlıklardan kaynaklanabilir. En sık görülen basit sorun çocukta kabızlıktır. Kabızlık çocuklarda çok sık görülür ve kabızlığı olan çocukların çok önemli bir bölümünde de makattan kalın ve geniş dışkılar çıkarken, bu bölgede tahrişe sebep olarak anüsten kan gelmesine yol açar. Aileleri önemli ölçüde paniğe sevk eden bu belirti kabızlığın düzeltilmesi ile birlikte kaybolur. Kanama bulgusu kabızlık sonlandıktan sonra da devam ediyorsa, o zaman diğer nedenler araştırılmalıdır. 

Diğer nedenler, çocukluk çağında görülebilen, nedeni basit olan polip dediğimiz oluşumlardır. Erişkinlerde görüldüğünde çoğu kez kanserin ayırıcı tanıya girdiği bu lezyonlar, çocukluk çağında tekrarlaması pek de sık görülmeyen ve hemen hemen hiçbir zaman kanserle ilişkilendirilmeyen et parçalarıdır. Ancak bu poliplerin alınması önemlidir çünkü kanamalara devam ederek kansızlığa yol açabilir. 

Bunun dışında iltihabi bağırsak hastalıkları, alerjik bağırsak hastalıkları gibi sorunlar, bağırsakta yaraya yol açabilecek çeşitli kronik olaylar, zaman zaman bağırsakta yaralara neden olan enfeksiyon hastalıkları da anüsten kanama şeklinde kendini gösterebilir. 

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat