Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Çocuklara takılan diş tellerinin bakımı nasıl yapılır?

52,499
kez izlendi
Puan: 4.25 / 5
Detaylı Açıklama

Çocuklara takılan diş tellerinin bakımı nasıl yapılır?

Braketlerle birlikte dişlere takılan bantlar var. Bu bantlar braketlerden yani telin takılı olduğu o küçük parçalardan çok daha ciddi anlamda harabiyet meydana getirebilir. Üstelik de arkada, azı dişlerine konumlanmışlardır. Dolayısıyla bakım yaparken önceliği bunlar almalıdır.

Çürükler diş tellerinin çevresinde meydana gelir

Çürükler ortodonti tedavisinden sonra daha çok bunların etrafında meydana gelir. Ağız bakımı ortodontide en üst seviyede olmalıdır. Çünkü kaş yaparken göz çıkarma durumu söz konusu olabilir.

Hem bu bantların etrafını, hem de braketlerin etrafını uygun fırçalarla ki, uzman hekim bu konuda hastasını en iyi şekilde uyaracak ve donatacaktır; temizliği yapmak gerekir.

Yemek yeme alışkanlığı kişinin kullandığı aparey ve aygıtlarla ilgili olarak belki farklılık gösterebilir ama genelde insan hayatını olumsuz yönde etkileyen bir durum söz konusu olmaz.

Kişi telleri kullanmaya başladıktan sonra zaten bunun tecrübesini kendisi otomatik olarak kazanır. Bazı şeyleri yemekten kendisi kaçınır. Bununla ilgili önden bir uyarı yapmak bence gerekmez.

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat