Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Çocuklara sağlıklı beslenme alışkanlıkları nasıl kazandırılır?

21,728
kez izlendi
Puan: 4.00 / 5
Detaylı Açıklama

Çocuklara sağlıklı beslenme alışkanlıkları nasıl kazandırılır?

İyi beslenme alışkanlıkları kazandırmak için çocuğunuza doğru yiyecekleri düzenli öğünlerle sunmalı ama besin tercihleri ve yediği miktar konusunda çocuğu serbest bırakmalısınız. 


Çocuklarda sağlıklı beslenme alışkanlığı

Çocuklarda damak tadı zaman içinde gelişir. Siz çocuğunuza düzenli öğünlerle dengeli yiyecekler sundukça çocuğunuz yiyeceklerin görüntüsüne, kokusuna, dokusuna ve en sonunda tadına alışacak, zamanla bu yiyecekleri yer hale gelecektir. Bu kapasiteye güvenmek ve beslenme konusunda sabırlı ve rahat olmak oldukça önemlidir. Yemek konusunda sabırlı davranmak yerine, çocuğu daha fazla ya da daha çeşitli yemesi için zorlarsanız, çocuğunuzda yetersizlik ve suçluluk duygusu oluşturup inatlaşmasına ve hiç yememesine sebep olabilirsiniz. Diğer yandan, yemeye zorlandığı için açlık, tokluk duygusunu kaybeden ve ne verilse yer hale gelen çocuklar da mevcuttur. Yani zorlandığı için çocukta obeziteye doğru ilerleyen oldukça sağlıksız bir beslenme tarzı gelişir. Bu sebeple ebeveynler çocuğa her gün doğru yiyecekleri düzenli öğünlerle sunmaya devam etmeli ama ısrarcı olmamalıdır.

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat