Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Çocuğumuzun yatağını ne zaman ayıralım?

3,312
kez izlendi
Puan: 4.00 / 5
Detaylı Açıklama

Çocuğumuzun yatağını ne zaman ayıralım?

Çocuğun yatağını ayırma konusu aslında farklı ekollerde farklı uzmanlar tarafından psikoloji ve pedagojide farklı değerlendirilen konulardan biridir ama çoğunluk olan görüş çocuğun yatağını çocuk doğduğu günden itibaren ayrı tutmanın en sağlıklı tutum olacağı yönündendir. En fazla yapılabilecek şey, belki anne babanın odasında ama yine ayrı bir yatakta tutmaktır. Fakat daha sonra çocuğun odadan ayrılmasını sağlamak güç olabileceği için çocuğun yatağını aslında doğduğu günden itibaren, anne babanın çocuğa en kolay ulaşabileceği şekilde, yani kendi odalarına en yakın odaya hazırlamak en doğrusudur. 

Yenidoğan bebeğin sık sık bakımı gerektiğinden; emzirilmesi, altının değiştirilmesi, uyku düzenindeki belirsizlik gibi sebeplerle çocuğun odasında belki, ebeveynin çocuğun yatağının yanında refakat edebileceği şekilde bir yatak bulunabilir. Yatağın zaman zaman ebeveyn tarafından kullanılması mümkün olabilir ancak anne ve babanın çocuk ile aynı odada bulunmaması, farklı odalarda yatmaları en sağlıklı olandır. 

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat