Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Çocuğumuzun yatağını ayırmazsak nasıl sorunlar yaşayabiliriz?

9,216
kez izlendi
Puan: 4.00 / 5
Detaylı Açıklama

Çocuğumuzun yatağını ayırmazsak nasıl sorunlar yaşayabiliriz?

Çocuğun yatağını ayırmaktan ziyade, çocuğun odasını da ayırmak, pedagojide asıl olan, en sağlıklı olan yöntemdir. Çocuğun farkındalığının çok yüksek olmadığı, 6 - 7. aydan önceki dönemde çocuğun yatağını ayrı tutmazsak, daha sonra çocuğu zorlamak, çocuğu ayrı odada yatmaya alıştırmak konusunda bazı güçlüklerle karşılaşabiliriz. Çocuk, ebeveynin olduğu odada yatarken zaten o odada 3 kişi yatar, 3 kişi yaşar hale gelmeye başlar. Dolayısıyla anne babanın ayrı bir çift, kendisinin onların çocuğu olduğu bilincinde bile gecikmeler olabilir. 


Çocuğun bağımlı bir kişilik geliştirmesini önlemek için çocuğun yatağını doğduğundan itibaren ayırmak gerekir. Bazı ebeveynler çocuğa yeterince bakamayacağı, çocuğu yeterince sevemeyeceği ve çocuğun istediği anda ebeveyne ulaşamayacağı endişesi ile, yani kendi endişeleri ile çocuğun yatağını ve odasını ayırmakta sıkıntı duyabilirler ancak çocuk aslında doğumdan itibaren nerede, nasıl yaşamaya başladıysa bu sürece, bu düzene zaten alışacaktır. Farkındalık çok yüksek olacağı için sonradan alıştırmak, çocukta ayrılma ile birlikte bazı sorunları da beraberinde getireceği için çok zor olacaktır. Bu sebeple odayı doğumdan itibaren ayırmak en sağlıklı olandır.

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat