Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Çocuğumuzun diş sağlığını korumamıza yardım edecek yöntemler nelerdir?

545
kez izlendi
Puan: 4.00 / 5
Detaylı Açıklama

Çocuğumuzun diş sağlığını korumamıza yardım edecek yöntemler nelerdir?

Çocuğumuzun diş sağlığını korumak için elbette uyulması gereken pek çok kural ve uygulanabilecek belirli yöntemler var. Bunların başında sürekli davranışları değişen, gelişen çocuğumuza bazı alışkanlıkları kazandırmak geliyor. Bu alışkanlıklar arasında doğru yeme alışkanlıkları olduğu kadar diş fırçalama alışkanlığı da var. 

Çocuğumuzun şekerli, asitli yiyecekleri tüketmesi genel sağlık tablosunun yanı sıra dişler için de elbette çok zararlı. Sırf bu nedenle süt dişlerinin çıkmasından itibaren dişlerde pek çok sorun ile karşı karşıya kalabiliriz. Bunları önlemek adına çocuğumuza dişlerini koruması gerektiği fikrini çok iyi aşılamalıyız. Onu zorlamadan, baskı kurmadan, dişlerine iyi bakmazsa olabilecekleri anlatmamız gerekiyor.

Doğru diş fırçalama tekniği de elbette çok önemli. Çocuklarımızın diş etlerinin ve dişlerinin bizimkilerden çok daha hassas olduğunu düşünürsek bu anlamda doğru diş macunu ve diş fırçasını seçmemiz gerekiyor. 

Çocuğunuzun dişleri yüzde 50 daha incedir ve bu yüzden uzman korumamıza ihtiyacı vardır.

Çocuklara uygun diş macunu kullanımı içerdiği etken maddeler nedeniyle çok önemli. Fırçanın ise ideal yumuşaklıkta olması önemli. Çocuğumuzun yaşı, çıkardığı süt dişi ve kalıcı diş sayısı da önemli etkenler arasında yer alıyor. Süt dişlerini önemsemeli, bakımlarına kalıcı dişler kadar önem vermeliyiz. Çocuğumuzun dişlerinin zarar görmemesi adına tüm önlemleri aldıktan sonra göreceğiz ki çocuklarımızın diş sağlığını korumak son derece kolay.

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat