Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Çocuğumuzu mastürbasyon yaparken gördüğümüzde ne tepki vermeliyiz?

63,993
kez izlendi
Puan: 4.11 / 5
Detaylı Açıklama

Çocuğumuzu mastürbasyon yaparken gördüğümüzde ne tepki vermeliyiz?

Çocuğunuzu mastürbasyon yaparken görmek şok edici bir durum olarak karşılanabilir. Ebeveynler böyle bir durumla karşılaştığında aşırı tepkilerden kaçınmalıdır. Çocuğu mastürbasyon yaparken gördüğümüzde öncelikle soğukkanlılığımızı korumalıyız. Şoku atlatıp daha sonra çocukla iletişime geçmeliyiz. 4-5 yaşlarında mastürbasyon yapan çocuğa bunun özel bir davranış olduğunu ve herkesin içinde yapılmaması gerektiğini söylemeliyiz.

Küçük yaştaki çocuklarda, çocuğun dikkatini başka yöne çekmeliyiz. Bu yöntem olumlu sonuçlar yaratır ve çocuğun unutmasını sağlar.

Mastürbasyonu çocuğa yasak ya da yapılmaması gereken bir davranış olarak göstermek yanlış bir tutumdur. Mastürbasyonun kötü bir davranış olarak gösterilmesi ileride ruhsal sorunlar yaşanmasına neden olur.

İlk etapta aile çocuğa açıklama yaptığı zaman, çocuk okul çağına geldiğinde başarı ve derse odaklandığı için ergenliğe kadar bu dürtüler ertelenecektir. Ama ilk etapta aile ters tepki verdiği zaman genelde ruhsal olarak devam eden problemler ortaya çıkabilir.

Çocuğa mastürbasyonun ayıp, günah ve yasak denmesi ilerde cinsel problemlere yol açabilir. Mastürbasyon yaptığı için çocuğa kötü davranmak ileride çocuğun suçluluk duygusu ve utangaçlık yaşamasına neden olur.

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat