Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Çocuğumun zeki olduğunu nasıl anlarım?

2,420
kez izlendi
Puan: 4.00 / 5
Detaylı Açıklama

Çocuğumun zeki olduğunu nasıl anlarım?

Çocuğun zihinsel gelişiminin iyi olduğunu, yaşıtlarından iyi olduğunu anlamamız için bazı belirtiler vardır. Çocuğun yaşıtlarından bazı gelişim alanlarında gözle görülebilen farkları olmalıdır. Zeki olduğunu düşündüğümüz çocukların daha çabuk konuştuğu, daha çabuk yürüdüğü, daha çabuk sosyal ve el becerilerinin arttığı, müziğe ve resme karşı yetenekli olduğu, daha hızlı öğrendiği, daha çabuk cevap verdiği görülür. 


Bunu anlamak için ebeveynin o yaşın özelliklerini bilmesi gerekir. Örneğin 3 yaşındaki bir çocuk o yaşın özelliklerini çoktan tamamlamışsa bu çocuğun daha zeki çocuk olduğunu anlayabiliriz. 

Bazen ailenin akademiksel olarak çok desteklediği durumlarda çocukta bu potansiyel olmadığında da bunları gözlemleyebiliriz. Burada kıyas olarak çocuğun öğrendikleri hakkında yaratıcı şeyler söylemeye başlaması örnek verilebilir. Kendi özel ürünleri, fikirleri, yaratıcılıkları söz konusudur.

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat