Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Çocuğum teknoloji bağımlısı, ne yapmalıyım?

971
kez izlendi
Puan: 4.00 / 5
Detaylı Açıklama

Çocuğum teknoloji bağımlısı, ne yapmalıyım?

Çocuğunuzda teknoloji bağımlılığı varsa mutlaka psikolojik ve psikiyatrik destek almalı, uzman görüşlerinden faydalanmalı ve çocuğa tıbbi anlamda da bağımlılık tanısı konulursa hemen tedavisine başlamalısınız. Çünkü bağımlılık dediğimiz şey bir hastalıktır ve hastalıktan bahsediyorsak, mutlaka tedavi edilmesi gerekir. Eğer tedaviden bahsediyorsak, mutlaka bir uzman görüşü, yardımı ve desteği olmalıdır. 


Bağımlılık, bağımlılık düzeyinde değil, kötüye kullanım düzeyindeyse; yani kişi interneti ve teknolojik araçları kullanıyor, bağımlılık derecesinde değil ancak hayatına olumsuz etki edecek düzeydeyse, orada olumsuz ve kötüye kullanıma sebep olan faktörlerin üzerinde durmak gerekir. Yasaklamak, çocuğa karşı yaptırımlar geliştirmek bir yere kadar fayda eder, belli bir noktadan sonra neticeye ulaşmaz. Önemli olan şey kötü kullanıma, yanlış kullanıma, olumsuz sonuçlar getirmesine rağmen kullanıma devam etmeye sebep olan durumları, risk faktörlerini, çocuğu o yola götüren sebepleri ortadan kaldırmaya çalışmak gerekir.

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat