Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Cinsiyet değiştirmeye nasıl karar verdiniz?

16,139
kez izlendi
Puan: 3.72 / 5
Detaylı Açıklama

Cinsiyet değiştirmeye nasıl karar verdiniz?

Herhangi bir dış etken insanları transseksüel olmaya itmez. Ya çok istersiniz, ya da bununla işiniz olmaz. Sonuçta hür iradenizle ameliyata karar veriyorsunuz; parasını ödüyorsunuz.

Bu ameliyata karar vermişseniz çok istemişsiniz demektir. Cinsiyet değiştirmenin hem kanuni kısmı, hem de ameliyat kısmı çok yorucu. Bunu çok istemek gerekiyor. Ben kararımı çocukken vermiştim.

Cinsiyet değiştirmenin karar verme aşaması yok. Zaten içinizde olan bir şeyi dışa vuruyorsunuz. Ayna karşısına geçip "Ben kadın olsam nasıl olur?" diye düşünmüyorsunuz; bulduğunuz ilk eteği üstünüze geçiriyorsunuz.

 
Cinsiyet değiştirme operasyonu görünmeyen bir yerde oluyor. Ben 17-18 yaşımda nasıl görünüyorsam, şimdi de öyle görünüyorum. İnsanların cinsiyet değiştirdiğimi anlamaları mümkün değil. 

Erkek kimliğinden kadın kimliğine geçmek, Türk toplumunda kadın kimliğiyle yaşamak bambaşka bir olgu. Türkiye'de kadın olmak çok zor. Bu travesti ya da transseksüellere özgü değil. Türkiye'de tüm kadınların çok fazla sorunu var. Cinsel anlamda bir sorunla karşılaşmadım; ama sosyal anlamda hiç ummadığım alanlarda sorunlar yaşadım. Bu da bana özgü bir şey değil, Türkiye'de kadın olmakla alakalı. 

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat