Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Cinsiyet değiştirme kararınızı aileniz nasıl karşılamıştı?

14,188
kez izlendi
Puan: 3.71 / 5
Detaylı Açıklama

Cinsiyet değiştirme kararınızı aileniz nasıl karşılamıştı?

18 yaşında onlara ilk açıkladığım şey eşcinsel olduğumdu. Şu anda çok komik gelse de annem ilk duyduğunda depresyona girmişti. Önce "Eşcinsel olmasan olmaz mı?" dediler. Sonra annem hemen durumu kavradı ve cinsel hayatımı eve taşımama izin vermedi.

Bu toplumsal bir şey. Durumu "Çocuğuma bir şey oldu, hasta oldu." gibi görüyorlar. Bunun dünyanın sonu olmadığını; böyle de onurlu ve gurulu şekilde yaşanabileceğini; insanın cinselliğini sevdiği kişilerle yaşaması gerektiğini annelere babalara anlatmak gerekiyor. Aksi takdirde sağlıksız eşcinseller yetişiyor.

Eşcinsel olduğumu söyledikten sonra evden ayrıldım. Annem bunun bir heves olduğunu düşünüyordu. Ona böyle bir ihtimal olmadığını anlattım. Ben giderek kadınsılaştım. Annem de eğer kadın olmak istiyorsam, ameliyat olarak normal bir kadın gibi hayatıma devam etmem gerektiğini söyledi. Cinsiyet değiştirme kararımı aileme danışmadım. Ameliyatımı İstanbul'da olmama rağmen yanımda olmadılar. Beni o halde görmek istemediklerini söylediler.

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat