Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Cinsiyet değiştirme kararınızı aileniz nasıl karşıladı?

9,646
kez izlendi
Puan: 3.24 / 5
Detaylı Açıklama

Cinsiyet değiştirme kararınızı aileniz nasıl karşıladı?

Cinsiyet değiştirince toplumun en yüksek değerini bir anda reddetmiş gibi görünüyorsunuz. Bir anlamda erkekliği yerlerde süründürüyorsunuz. Böyle bir bakış açısı var. Bunun nedeni ataerkil toplum baskısı.

Ataerkil baskıyı kadınlar ve eşcinseller de görüyor, ama bu baskının en çirkin ve soğuk yanı cinsiyet değiştirmiş bireylere gösteriliyor. Cinsiyet değiştirme kararımı duyduklarında annem bana uzun bir mektup yazdı. Benim bunu yapamayacağımı, yapsam bile onları kaybedeceğimi söyledi. Belki de beni caydırmak için son şansını deniyordu. Sonuçta annem. Ne ben onu tamamen silebilirim, ne o beni. Arada güçlü bir bağ var. 

Zamanla hayatımı nasıl kurduğumu gördükçe onlarda da belli bir yumuşama, belli bir anlayış gelişti. Şimdi çok incelterek de olsa, hayatımı anlatabiliyorum. 

Sonuç olarak geldiğimiz nokta, "Seni anlıyoruz, ama bu senin seçimin. Bunun faturasını ödeyeceksin." gibi bir şey. Size yalnızlığınızı hissettiriyorlar, ama en azından zor zamanlarda gidip bir nefes alabiliyorum ailemin evinde. Bu da müthiş bir şey.

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat