Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Cinsiyet değişikliği sonrasında neler yaşayacağınızı düşünüyorsunuz?

7,919
kez izlendi
Puan: 4.20 / 5
Detaylı Açıklama

Cinsiyet değişikliği sonrasında neler yaşayacağınızı düşünüyorsunuz?

Cinsiyet değiştirince toplumun en yüksek değerini bir anda reddetmiş gibi görünüyorsunuz. Bir anlamda erkekliği yerlerde süründürüyorsunuz. Böyle bir bakış açısı var. Bunun nedeni ataerkil toplum baskısı.

Ataerkil baskıyı kadınlar ve eşcinseller de görüyor, ama bu baskının en çirkin ve soğuk yanı cinsiyet değiştirmiş bireylere gösteriliyor. Öncelikle seks işçiliğinden başka çareniz kalmıyor gibi bir şey. Bunun dışında çok kısıtlı örnekler var. Avukat olabilmiş, öğretmenliğe devam edebilmiş, grafiker tanıdıklarım olsa da genellikle cinsiyet değiştirerek kadın olan bireylerin çoğunluğu seks işçiliği yapmak zorunda kalıyorlar, çünkü başka bir seçenek sunulmuyor. 

Bugüne kadar yaşadığım zorlukların devam edeceğini düşünüyorum. Yalnızca yaşam alanım belki daralabilir diye düşünüyorum. Bu yaşayış şekliyle alakalı. Zamanla bana kapanan kapıları da açmayı öğreneceğim. Bizim hayatımızın bir bedeli olarak sürekli bir arayış, kaygı sancı olacaktır. Sosyalleşme çabası, hayata dahil olma çabası sürekli olacaktır. 

Yaşadığınız zorluklar sizin çabanızla ilgilii kimliğinizin rengiyle değil. Pembe kimlik aldığınızda hayat çok fazla değişmiyor; çünkü insanların gözünde nasıl algılandığınız belli. İş ortamınız görece daha demoktatik ve esnek bir ortamsa, ameliyat olmuş olmak çok fazla bir değişim yaratmayacaktır.

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat