Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Cinsiyet değişikliği sonrası pişman olduğunuz anlar oldu mu?

29,113
kez izlendi
Puan: 4.15 / 5
Detaylı Açıklama

Cinsiyet değişikliği sonrası pişman olduğunuz anlar oldu mu?

Cinsiyet değiştirme operasyonu görünmeyen bir yerde oluyor. Ben 17-18 yaşımda nasıl görünüyorsam, şimdi de öyle görünüyorum. İnsanların cinsiyet değiştirdiğimi anlamaları mümkün değil. 

Erkek kimliğinden kadın kimliğine geçmek, Türk toplumunda kadın kimliğiyle yaşamak bambaşka bir olgu. Türkiye'de kadın olmak çok zor. Bu travesti ya da transseksüellere özgü değil. Türkiye'de tüm kadınların çok fazla sorunu var. Cinsel anlamda bir sorunla karşılaşmadım; ama sosyal anlamda hiç ummadığım alanlarda sorunlar yaşadım. Bu da bana özgü bir şey değil, Türkiye'de kadın olmakla alakalı. 

Herhangi bir dış etken insanları transseksüel olmaya itmez. Ya çok istersiniz, ya da bununla işiniz olmaz. Sonuçta hür iradenizle ameliyata karar veriyorsunuz; parasını ödüyorsunuz. 

Bu ameliyata karar vermişseniz çok istemişsiniz demektir. Cinsiyet değiştirmenin hem kanuni kısmı, hem de ameliyat kısmı çok yorucu. Bunu çok istemek gerekiyor. 

Bu toplumsal bir şey. Durumu "Çocuğuma bir şey oldu, hasta oldu." gibi görüyorlar. Bunun dünyanın sonu olmadığını; böyle de onurlu ve gururlu şekilde yaşanabileceğini; insanın cinselliğini sevdiği kişilerle yaşaması gerektiğini annelere babalara anlatmak gerekiyor. Aksi takdirde sağlıksız eşcinseller yetişiyor. 

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat