Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Cinsel organda sivilce nasıl tedavi edilir?

54,600
kez izlendi
Puan: 4.00 / 5
Detaylı Açıklama

Cinsel organda sivilce nasıl tedavi edilir?

Cinsel organdaki sivilceler her sivilcede olduğu gibi benzer bir görünümdedir, vajinal bölgede ve çevresinde görülen kırmızı, iltihaplı şekilde görülebilirler. Cinsel organdaki sivilce veya döküntü gibi problemlerin tedavisi hastalığın etkilerine göre değişiklik gösterir.

Cinsel organda kıl kökü iltihabı gibi basit bir problem varsa bu antibakteriyel kremler ile tedavi edilebilir. Eğer kıl kökü iltihabı derin ve iltihaplı bir apseye dönüşmüş ise ağız yolu ile antibiyotikler kullanılmalıdır.

Cinsel organda HPV virüsü enfeksiyonu ve genital siğiller varsa lezyonlar üzerine ilaç sürülerek, yakılarak veya dondurularak tedavi edilmektedir. Hangi tedavinin uygulanmasına karar verirken döküntülerin büyüklüklerine, yayıldığı gölgeye bakarak karar verilir.

Cinsel organdaki döküntünün sebebi genital herpes ise bunun kesin bir tedavisi olmamakla beraber atağın hafif ve daha kısa süreli olması için ağızdan antiviral ilaçlar içilebir ve bununla birlite lezyonların üzerine antiviral kremler sürülür. 

Günümüzde artık çok sık görülmeyen sifiliz hastalığının diğer hastalıklardan ayrımının yapılması için mutlaka bir doktor kontrolü gerekir ve tedavisi de doktor kontrolünde yapılmalıdır. Sifiliz hastalığının tedavisi antibiyotikler ile mümkündür.

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat