Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Çillerimizden nasıl kurtulabiliriz?

2,288
kez izlendi
Puan: 4.00 / 5
Detaylı Açıklama

Çillerimizden nasıl kurtulabiliriz?

Cilt tedavisinde kullanılan yöntemler, kremler, kimyasal peelingler, buz tedavileri ve lazer olarak sınıflandırılabilir. Çil tedavisinde leke kremlerini çillerin açılması için kullanabiliriz. Bu genellikle kalıcı bir yöntem değildir. 


Daha kalıcı bir yöntem arıyorsak bu durumda kimyasal peeling, buz tedavileri ya da lazer tedavisinden faydalanabiliriz. Buz tedavisi çok avantajlı bir yöntem değildir. Kişinin yaşı ileriyse tercih edilebilir. Kimyasal peeling özellikle açık tenlilerde uygulanabilir. 

Ayda bir en az 4 seans olacak şekilde de uygulanır. Bu işlemden sonra kişinin yüzünde hafif bir kabuklanma ve çillerde koyulaşma görülebilir. Bunlar bir hafta içinde geriler. Çiller ya kaybolur ya da açılır. Kişinin ten rengi ve cilt yapısı tedavide çok önemlidir. 

Açık tenli kişilerde tedavi çok daha iyi sonuç verir. Kişinin ten rengi koyuysa yan etkiler açısından dikkatli olmak gerekir. Koyu tenli kişilerin cildi renk üretimine çok elverişlidir. Leke tedavisi yapıldığında lekelenme söz konusu olabilir. Bu nedenle koyu tenlilerde lazer ve ışık tedavisi tercih edilmelidir.

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat