Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Cihaz ve uygulamalar ile bölgesel zayıflama sağlanabilir mi?

141,026
kez izlendi
Puan: 4.86 / 5
Detaylı Açıklama

Cihaz ve uygulamalar ile bölgesel zayıflama sağlanabilir mi?

Bana göre kadınlar, pasif jimnastik adını verdiğimiz bu tür cihaz ve uygulamalardan uzak durmalı. Çünkü bunlar fizik tedavi ve rehabilitasyon aletleridir. Asla zayıflama aleti olamazlar.

Elektrik akımıyla kasları hareket ettiren lenf drenaj makineleri ve ultraviyole ışınları bizim kardiyovasküler sistemimize olumlu yönde katkı sağlamaz. Yani sağlık açısından faydası yoktur.

Makinelerden medet ummayın

Ancak ameliyat olmuş, kasları incelmiş olan kişiler belirli bir süre yapıldıktan sonra yine dinamik kas çalışmasını ön plana çıkarmak kaydıyla bu cihazları kullanabilir. Yani sihirli bir zayıflama makinesi yoktur, tekrar vurguluyorum onlar fizik tedavi ve rehabilitasyon aletidir.

Lokal zayıflama konusunda dünyada bilimsel çalışmalar vardır. Mesela deri ısıtıcı aletler. Bu aletlerle kişi mumya gibi paketleniyor, düğmelere basılıyor, sauna gibi terletiliyor. Kilo kaybettiğini düşünen kadınlar aslında %100 su kaybına uğruyor ve hiç yağ kaybetmiyor.

Bu alet bölgesel olarak 1 cm daralmayı sağlayabilir. Ancak bu aynı bir balonu sıkmaya benzer. Sıktığınız yer daralır, öbür taraf genişler.

Harekete geçin

Sıkı bir bandajdan çıkmış bir kalça ya da basen bölgesindeki yağlar, diğer yerlere kaçacak, çevre ölçümünde sanki incelmiş gibi bizi yanıltacak ama belirli bir süre sonra o yağlar yine aynı bölgeye gelecek. Hiçbir şey değişmeyecek.

Bu yüzden kadınlar dinamik egzersizlere yönelsinler. Pasif jimnastik adı altında aletler kasları erimiş olan kişiler için çok daha yararlıdır. Tercihleri hep dinamik egzersizler üzerine yönlenmelerinde yararlar var diyebilirim.

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat