Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Çatı aktığında ne yapılmalıdır?

16,173
kez izlendi
Puan: 4.00 / 5
Detaylı Açıklama

Çatı aktığında ne yapılmalıdır?

Öncelikle çatı akmasının ne demek olduğunu iyi anlamamız gerekmektedir. Çatı akması, çatılarda su yalıtımının başarısız olduğunda bina içine su girmesi demektir. Özellikle yağışların çok yoğun olduğu dönemlerde çatı akma şikayetleri sıkça görülür. Çatı akmasının iki sebebi vardır. Birincisi çatıda kullanılan malzemenin kalitesiz olmasıdır. Çünkü düşük kalitedeki bir çatı kaplama malzemesinin çatıda her zaman sorun yaratabilir. 

Günlük hayatta her üründe olduğu gibi çatıda su yalıtımı görevini üstlenen malzemenin de en güvenilir firmalar tarafından üretilen en iyi kalitede ürünlerden seçilmesi gerekir. Burada amaç, malzemenin dayanıklı, %100 su geçirmezlik garantisine sahip ve uzun ömürlü olmasıdır. Bu sayede çatı akma sorununu yaratmayacak bir malzeme seçimi sağlanmış olur. 

Çatılarda akma sorununa karşı kullanılacak en kaliteli malzemelerin başında bitümlü oluklu levhalar, bitümlü oluklu kiremitaltı levhaları ve bitümlü su yalıtım membranları gelmektedir. 

Su yalıtımında uzmanlaşmış kadroların çatı aktarımı için ilk tercihleri her zaman bu ürünlerden yanadır. 

Kaliteli çatı ürünlerinin üreticileri daima uygulama ekiplerinin ve son kullanıcıların yanında yer alarak teknik destek, garanti ve uygulama süpervizörlüğü gibi görevleri üstlenirler. Medya araçları kullanılarak bu firmalara her zaman teknik destek için başvurabilmelisinizdir. 

Çatı akmalarının diğer sebebi ise hatalı uygulamalardır. Nasıl ki malzemenizi alırken güvenilir firmaların ürettiği ürünler olmasına dikkat ediyorsanız, uygulama ekiplerinin de alanında tecrübeli olmaları gerekir. Bu tecrübeli ekipler çatınız için doğru ürün seçimi konusunda yardımcı olacaktır. Bu önlemler alınmadığı taktirde çatınız kısa bir süre içinde akacak ve tadilat ihtiyacı doğacaktır. 

Tadilat için yapmanız gereken ilk işlem güvendiğiniz üretici firmalarla görüşmektir. Firma yetkililerinin yönlendirmeleri sonucunda en kaliteli ürünler ve deneyimli uygulama ekipleri ile irtibata geçebilirsiniz. Unutmayın ki başta alacağınız önlemler ileride karşınıza çıkabilecek sorunlardan sizi koruyacaktır. 

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat