Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Camlara sineklik nasıl takılır?

26,381
kez izlendi
Puan: 4.00 / 5
Detaylı Açıklama

Camlara sineklik nasıl takılır?

Bu videonun işitme engellilere özel hazırlanmış versiyonunu şu soruyu tıklayarak izleyebilirsiniz: Camlara sineklik nasıl takılır? (İşitme Engelliler İçin)

Mutfağımızda, banyolarımızda, bir evin her penceresinde kullanabileceğimiz sineklikler uçan haşerelerin ve küçük sürüngenlerin içeri girmesini önleyen en önemli araçlardan biridir. Pencerelerimize sineklik takmadan önce ne kadar malzeme kullanacağımızı hesaplamamız gerekir. Peki penceremizin sineklik ölçüsünü nasıl alırız?

Penceremiz için sineklik almak için ölçü alırken metreye ihtiyacımız olur. Pencerenin iç kısmında ölçü alarak ne kadar sineklik gideceğini hesaplarız. 

Pencere sineklik ölçüleri 1 m 30 cm ile 1 m 50 cm ölçülerinde bulunur. 

Koçtaş'tan alabileceğiniz sinekliklerden çerçeve yapıştırma bandı da çıkar. İçinden çıkan yapıştırma bandının yetmemesi durumunda bu bandı Koçtaş mağazalarından temin edebilirsiniz.  

Sinekliği istediğiniz ölçülerde kesebilirsiniz.

Evinize sineklik takmadan önce, sinekliğin takılacağı pencerenin çerçevesi tozsuz, temiz ve kuru olmalıdır. Böylece bölgeye uygulanacak  yapışkan daha uzun süre dayanacaktır. 

Sinekliğin monte edileceği çerçeveye önce yapıştırma bandını monte etmek gerekir. Aldığımız ölçülere göre sinekliği makas ile kestikten sonra yapışkanın üzerine yerleştiririz. Böylece monte işlemini tamamlamış oluruz.

Evinize taktığınız sinekliklerin bakımı ile ilgili dikkat etmeniz gereken şeylerin başında sinekliğin sıcak suya dayanıklı olmadığıdır. Bu nedenle, sinekliği soğuk suda yıkayabilirsiniz. Ancak kesinlikle ütülenmemesi gerekir. 

Videoda uygulamasını görmüş olduğunuz pencere sinekliklerini Koçtaş'tan temin edebilirsiniz. Sizlere daha ayrıntlı bilgi verebilmek için en yakın Koçtaş mağazasında bekliyoruz.

Koçtaş hakkında daha detaylı bilgi almak isterseniz www.koctas.com.tr adresini ziyaret edebilirsiniz.

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat