Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Boşanma sonrası psikolojik sorun yaşamamak için neler yapılabilir?

1,799
kez izlendi
Puan: 4.00 / 5
Detaylı Açıklama

Boşanma sonrası psikolojik sorun yaşamamak için neler yapılabilir?

İnsanlar boşandıktan sonra sıkıntı çekecekler, bu sıkıntısız olabilecek bir şey değildir. Kayıp var, kayıp söz konusu olduğu zaman yas vardır. Yas yaşamak üzüntüyü göze almaktır. Acı çekmekten korkan insanlar bazen öfkeye sarılırlar ve eski eşlerini, çevreyi, aileleri suçlarlar. Aslında o suçlama döngüsü içinde evlilikte takılıp kalırlar.

Dolayısıyla insanların öfkeyi bırakıp kendi içlerindeki üzüntüyle temas etmeleri ve bir anlamda ona teslim olmaları çok önemlidir. Eğer ayrılık kaçınılmaz bir şey ise teslimiyet çok önemli bir şeydir. Teslimiyet derken her şeyi koyuvermek değildir. Şartların, durumun gerçekliğini kabullenmektir. Bu şartların içinde bir rutin oluşturmak ve insanın kendine iyi gelen birtakım şeyler yapması, yeni bir hobi geliştirmesi, bedenine bakması, dostlarına zaman ayırması çok önemlidir. Dostlar eski eşi çamurlama döngülerine başlarlarsa onu da durdurmak gerekir. Bazen eski aileler ya da eski eşler ayrılan ya da terk edilen eşe iyi gelir düşüncesiyle ayrılan eşi yerden yere vururlar. Bunun hiçbir faydası yoktur. Öfkeyi bırakmak, teslim olmak ve yeniye kucak açmaya hazırlanmak ve çevrenizdekilere bu mesajı net vermek çok önemli bir şeydir. 

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat