Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Boşanma sonrası depresyon nasıl tedavi edilir?

3,272
kez izlendi
Puan: 4.00 / 5
Detaylı Açıklama

Boşanma sonrası depresyon nasıl tedavi edilir?

Boşanma sonrası verilen tepkilerin tümüne bakalım. Depresyon tek bilinen tepki değildir. Bazı insan inine kapanarak, yaralarını sararak acısını halletmeye çalışır. Bazı insan da yakın dostlarıyla bir araya gelip demlenerek üstesinden gelmeye çalışır. Bazı insan depresif tepkiler verir, iştahı kesilir, ölümü düşünür. Bazı insan ise heyecanı ve kaygısı birbirine karışıyor. Panik ataklar başlıyor. Bunun arkasından farklı şeyler olabiliyor. Yalnızlık, gelecek korkusu, kaybedilenlerle yüzleşmemek olabilir. 

Psikolojik ve sosyolojik tedavisi nasıl olur diye düşünmek gerekir. Sonuçta bu acılı bir şeydir ve destek gerektirir. İnsanın ailesi, arkadaşlarıyla bir araya gelip barışçıl bir şekilde kişinin evliliği bitirmesine yardımcı olması gerekir. Ailenin bir araya gelip eski eşi yerden yere vurması sadece kini büyütür. Bunun da çok faydası yoktur. Fakat insanın yanında olabilmek, destek verebilmek önemlidir. Bazen insanlar sadece ağlıyorlar ve insanların getireceği bazı şeylerin hiçbir faydası yoktur. 

Terapiye geldiğiniz ya da bir psikiyatriste gittiğiniz zaman gerekirse ilaç verilebilir. Çözümlenmemiş travmalar ortaya çıkarılıp onları derinlemesine çalışma insanı verilir sizlere. İnsanlar terapiye gelmeden kendi çevresinden de destek alarak bunu yapabilir.
 
İnsanın boşandıktan sonra bir rutine başlaması gerekiyor, kendine değer vermesi, kendine bakması çok önemlidir. Önem verdiği şeylere, sevdiklerine zaman ayırması bir düzen kurması çok önemlidir. Düzenini kuran, dostları olan insanlar boşanmalardan daha kolay sıyrılırlar. 

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat