Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Boğulmuş fıtık belirtileri nelerdir?

7,006
kez izlendi
Puan: 4.00 / 5
Detaylı Açıklama

Boğulmuş fıtık belirtileri nelerdir?

Normal şartlarda hastalar kasığında, karnında ya da göbeğinde girip çıkan bir şişlikten, yatınca azalan, bazı dönemlerde daha fazla ağrı yapan bir fıtıktan haberdardır. Buradaki fıtık bölgesinde o şişliğin oluşup bir daha geriye gelememesi, karın boşluğuna ittirememesi boğulmuş fıtık tablosunu oluşturur. 

Buradaki şişliğin içeri girip girememesi hasta doktora gittiğinde doktor tarafından da kontrol edilebilir. Bazen doktor manipülasyonları da şişliği karın içeri geri sokamayabilir. Bazen buradaki şişlik bölgesi kızarık olabilir, ağrılı olabilir. Eğer bu fıtık şişliğin içine bağırsak girdiyse, bağırsak tıkandıysa, hastada bağırsak düğümlenmesi veya sindirim sisteminin herhangi bir yerinin tam tıkanması bulguları ortaya çıkabilir. Bu, genellikle kusma, makattan gaz veya gaita çıkamaması ile belirti verir. Bazen hastaların karnı aşırı şişer veya ağrı giderek şiddetlenerek hastanın bu şikayetleri acil girişim gerektiren bir tablo haline gelebilir. 

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat