Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Bit salgını sırasında çocuğumu bitten nasıl koruyabilirim?

20,149
kez izlendi
Puan: 4.00 / 5
Detaylı Açıklama

Bit salgını sırasında çocuğumu bitten nasıl koruyabilirim?

Genellikle soğuk ve ılıman iklimlerde ve daha çok kış aylarında görülen baş biti insanoğlunun en eski parazitlerinden birisidir. Görülme sıklığında, coğrafik durum, etnik yapı, iklim ve hijyenik koşullar gibi faktörlerin önemli rolü vardır. 

Baş bitine çoğunlukla okul çocuklarında ve insanların bir arada bulundukları kışla, hapishane, okul ve yurt gibi yerlerde daha sık rastlanmaktadır.Bitler, yakın temasla, aynı yatakta yatmakla, saç teması ve tarak, fırça, şapka, giysi gibi kişisel eşyaların ortak kullanımıyla, hatta otobüs ve tren koltuklarıyla bir kişiden diğerine bulaşabilir. Kısa kesilen saçlarda saç teması daha nadir olduğundan baş bitlerine erkeklerde daha az sıklıkta rastlanır. 

Baş bitinin bulaşmasını engellemek ve baş bitlerini uzak tutabilmek için geliştirilmiş bit kovucu ürünler mevcuttur. Baş biti kovucu ürünler bit salgını sırasında saçı bitten korumak ve baş biti tedavisinden sonra tekrar bulaşmayı engellemek için kullanılan ürünlerdir. Bu ürünler baş bitlerine karşı anında ve uzun süreli koruma sağlarlar. 

Paranit Repellent Baş biti kovucu spreyin bitleri etkili bir şekilde saçtan uzak tuttuğu klinik olarak kanıtlanmıştır. Şekil verilmiş kuru saç üzerine sprey şeklinde uygulanan baş biti kovucusu uygulama sonrası buharlaşarak saç üzerinde oluşturduğu tabaka ile koruyucu bariyer meydana getirir. 

Paranit Repellent Baş biti kovucu sprey kullanımın kolay olması, yağsız ve kendiliğinden kuruması önemli avantajlar sağlar. 2 yaş üzerindeki tüm çocuklarda ve yetişkinlerde kullanıma uygun olan baş biti kovucu 12 saate kadar devam eden koruma sağlar. Bit salgını olan dönemlerde sabah okula hazırlanan çocuğunuzun saçına günlük olarak uygulayabilirsiniz . 

Paranit Repellent Baş biti kovucu biyosidaldir. Biyosidalleri güvenle kullanınız. Kullanmadan önce her zaman ürün etiketi ve kullanım talimatlarını okuyunuz.

Kaynaklar: 
- Devore CD, et al Pediatrics. 2015;135(5):e1355-1365. 
- Frankowski BL, et al Pediatrics 2010;126(2):392-403. 
- Paranit Repellent Baş Biti Kovucu Ürün Bilgisi

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat