Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Bina yönetim sistemleri ile bir binanın güvenliği nasıl sağlanır?

1,273
kez izlendi
Puan: 4.00 / 5
Detaylı Açıklama

Bina yönetim sistemleri ile bir binanın güvenliği nasıl sağlanır?

Tüm güvenlik donanımlarını bir çatı yazılım altında yöneten sistemler mevcuttur. Bu sistemlerin ana amacı riski en aza indirmek, yönetimsel kolaylık ve merkezi bir yönetim anlayışı ile senkronize çalışan elektronik güvenlik sistemi tesis etmektir.

Bu çatı yazılım sistemlerinde Hırsız Alarm Sistemleri, Çevre Güvenlik Sistemleri, Yangın Algılama Sistemleri, Acil Anons Seslendirme Sistemleri, Kapalı Devre Kamera Sistemleri, Geçiş Kontrol Sistemleri bir arada çalışır ve tüm bu sistemler merkezi olarak tek bir ekrandan izlenebilir. Bu, bir arada raporlama ve yönetme imkanı sağlar. 

Bu sistem 7/24 hizmet veren alarm haber alma merkezine de bağlanarak anlık olarak takip edilebilir. Olay veya alarm anında kullanıcı tarafından önceden belirlenmiş yetkililere; polis, itfaiye ve sağlık ekiplerine gerekli yönlendirme ve bilgilendirme yapılabilir.
 
Bu yönetim sistemi ile ilgili tesis, bina veya alanda uygulanan tümleşik elektronik güvenlik sistemlerinde oluşabilecek tüm arızaların ve gerekli bakım vb. süreçlerin de kolaylıkla görülmesine, gerekli aksiyonun hızlıca alınabilmesine de olanak sağlar.

Maddi ve yönetimsel operasyon anlamında çok büyük getirileri olan bu sistemler AVM?ler, Stadyumlar, Oteller, Gökdelenler, Rezidans Projeleri; hastaneler, İş Merkezleri, Endüstriyel Tesisler, Havaalanları ve Limanlar gibi birçok bina ve tesiste hayati önem taşır.

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat