Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Bilgisayar çocukların zeka gelişimini nasıl etkiliyor?

1,312
kez izlendi
Puan: 4.00 / 5
Detaylı Açıklama

Bilgisayar çocukların zeka gelişimini nasıl etkiliyor?

Bilgisayar ve diğer tüm teknolojik araçlar çocuk eğer okul öncesi dönemdeyse çocuğun zeka ve sosyal, duygusal ve bilişsel gelişimi olumsuz yönde etkiler. Son yıllarda yapılan araştırmalara göre çocuğun temel fiziksel ihtiyaçlarını gidermeye yönelik becerilerinin oluştuğu okul öncesi dönemde eğer çocuk bilgisayarla karşı karşıya kalırsa bu gelişim alanlarının hepsinin sekteye uğradığı, çocukta bağımlılığın geliştiği ortaya çıktığı için çocuğun 3 yaşına kadar asla bilgisayarla tanıştırılmaması gerekir. 


Bu yaştan sonra da okulda bilgisayarla bir çalışma yapılıyorsa izin verilmelidir. Çocuğun 9-10 yaşına eriştiği zaman bilgisayarla tanışması ve kullanmaya başlaması en ideal olandır. Çocuk bilgisayarla tanıştıktan sonra bağımlığın olduğu, muhakeme yeteneğinin olmadığı bir yaş dönemindeyse bunu kontrollü kullanıma karşı çıkar. 

Kalıcı dikkat denen çocuğun akademik başarısına büyük katkısı olan dikkat sürecinin oluşmasına olumsuz etkisi olduğu için çocuğun 9-10 yaşına kadar bilgisayardan uzak tutulması gerekir.

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat