Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Belsoğukluğu tedavi edilmezse ne tür sorunlara yol açabilir?

91,617
kez izlendi
Puan: 4.22 / 5
Detaylı Açıklama

Belsoğukluğu tedavi edilmezse ne tür sorunlara yol açabilir?

Belsoğukluğu erkeklerde akıntı ile seyrederken kadınlarda daha gizli semptomlarla seyredebilir. Erkekten kadına, kadından erkeğe geçebilir. Bulaşma tamamen akıntı ile gerçekleşir. Son yapılan çalışmalarda akıntının bulaştığı eşyaların ortak kullanımı ile de olsa bulaşıcılığın transferi ve gerçekleşmesi tespit edilmiştir. Cinsel ilişkiden 4-10 gün sonra hastada sarımsı renkte bir akıntı meydana gelir. Bununla birlikte idrar yaparken yanma, sık idrara çıkma ve kasık bölgesinde ağrı gibi belirtiler görülür.


Belsoğukluğunun tedavi edilmediği ya da geç tanı konulduğu takdirde, bu akıntı belli bir süre sonra kesilir. Dolayısıyla kişi iyileştiğini düşünür, ancak durum kronikleşir ve zaman zaman nükseder. 

Bu nüksler sonrasında, özellikle erkeklerde, idrar yolunun içinde birtakım darlıklar gelişir, bu da idrarda zorlanmaya yol açabilir. Bunun dışında testis ve döl yollarının da iltihaba iştirak etmesiyle ilerleyen yıllarda kısırlık oluşabilir.

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat