Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Belsoğukluğu nasıl tedavi edilir?

224,746
kez izlendi
Puan: 4.56 / 5
Detaylı Açıklama

Belsoğukluğu nasıl tedavi edilir?

Belsoğukluğu cinsel yolla bulaşan, akıntıyla seyreden, teşhis edildiğinde tedavisi kolay olan bir hastalıktır. Erkeklerde de kadınlarda da eşit olarak görülür. Erkeklerde teşhis oranı daha kolaydır. Erkeklerde akıntı ile seyrederken kadınlarda daha gizli semptomlarla seyredebilir. Erkekten kadına, kadından erkeğe geçebilir. Bulaşma tamamen akıntı ile gerçekleşir. Cinsel ilişkiden 4-10 gün sonra hastada sarımsı renkte bir akıntı meydana gelir. 


Belsoğukşuğu tedavisi son derece basittir. Burada önemli olan hangi tip belsoğukluğu olduğu. %30-%70 oranında gonore olarak başlayan hastalık non-gonokoksik olarak devam ediyor. Bu nedenle genelde kombine tedavi olan hem gonore hem non-gonokoksik tedavi uygulanıyor.

Belsoğukluğunun tedavisi tamamen antibiyotikle yapılıyor. Penisilin grubu ilaçların ağızdan tedavisiyle 7-10 günde iyileşme mümkün. Bu tedavi sonunda sarı-yeşil akıntı kesilmiyorsa ve şeffafa dönüşüyorsa, o zaman non-gonokoksik üretrit üstüne eklendi demektir. O zaman non-gonokoksik tedaviye başlanabilir.

Belsoğukluğu tedavisindeki en önemli detay, kişilerin beraberce, aynı anda tedavi edilmesi. Aksi takdirde bir kısır döngü oluşur ve enfeksiyon tedavisi mümkün olmaz.

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat