Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Belsoğukluğu nasıl bir hastalıktır?

76,736
kez izlendi
Puan: 4.59 / 5
Detaylı Açıklama

Belsoğukluğu nasıl bir hastalıktır?

Belsoğukluğu cinsel yolla bulaşan, akıntıyla seyreden, teşhis edildiğinde tedavisi kolay olan bir hastalıktır. Erkeklerde de kadınlarda da eşit olarak görülür. Erkeklerde teşhis oranı daha kolaydır. Erkeklerde akıntı ile seyrederken kadınlarda daha gizli semptomlarla seyredebilir. 


Erkekten kadına, kadından erkeğe geçebilir. Bulaşma tamamen akıntı ile gerçekleşir. Cinsel ilişkiden 4-10 gün sonra hastada sarımsı renkte bir akıntı meydana gelir. Bununla birlikte idrar yaparken yanma, sık idrara çıkma ve kasık bölgesinde ağrı gibi belirtiler görülür. Akıntının oral ve anal ilişkide vücutla teması hastanın bulaşıcılığı açısından sıkıntılıdır. 

Son yapılan çalışmalarda akıntının bulaştığı eşyaların ortak kullanımı ile de olsa bulaşıcılığın transferi ve gerçekleşmesi tespit edilmiştir. Cinsel tabuların yıkılması, homoseksüellikteki artış, kontrolsüz cinsel birleşme ve çok eşlilik gibi nedenler görülme sıklığını arttırır. Eskiden binde 8-10 gibi oranlar varken bugün bu oran çok fazla artmıştır. Daha çok 30-45 yaş arasında görülür.

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat