Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Bebek yıkanırken ebeveynler nelere dikkat etmelidir?

65,240
kez izlendi
Puan: 4.00 / 5
Detaylı Açıklama

Bebek yıkanırken ebeveynler nelere dikkat etmelidir?

Bebek ya da çocuk banyoda güvenlik tedbiri almadan asla yalnız bırakılmamalıdır. Bebekler küvette yıkanıyorsa annesi veya babası mutlaka bebeği tutuyor durumda olmalıdır. Küvetin üstünde file bile olsa bebek her zaman öğretilmiş doğru pozisyonda tutulmalıdır. Herhangi bir acil durumda hemen bebeği çıkartabilecek pozisyonda olmak önemlidir. Örneğin sallantı olabilir, küveti taşıyan aparat bozulabilir.

Ebeveynler banyo sırasında en çok bebeği ellerinden kaydırmaktan korkarlar. Onun için küvetin dibine aşırı su çekmeyen bir malzeme koyabilirler. Sünger vb. malzemeler çok su emdikleri için hem suyu soğuturlar hem de daha çok suya ihtiyaç duyulur. Bu nedenle bunun için küçük bir havlu kullanılabilir.

Bebek kovada yıkanıyorsa doğru pozisyonda tutmak önemlidir.

Ebeveynler banyo yaptırırken bebeğin kulağına su kaçırmaktan korkarlar. Bebek zaten su içinde geliştiği için kulaklarına su kaçmaz. Öğretilmiş doğru pozisyonla korkuları geçer. Bebeği banyo yaptırırken bebekler için hazırlanmış özel şampuanlar tercih edilmelidir. Göz yakan sabun gibi temizleyiciler kullanılmamalıdır.

Bir diğer önemli konu ise bebeğin banyo suyunun sıcaklığıdır. Bebeğinizi yıkamak için ortalama sıcaklık 37º derecedir. Su sıcaklığı kontrolsüz artarsa özellikle bebekler ve çocuklar için tehdit oluşturur. Bu nedenle doğru su sıcaklığına dikkat etmek gerekir. 

Standart bataryalarda suyun sıcaklığını ayarlamak oldukça zordur. Bu süre zarfında hem su boşa akar hem de su bir ısınır bir soğur, ideal sıcaklığı ayarlamak zahmetli hale gelir. AquaHeat termostatik bataryalarda ise su hem hızlı ve kolay bir şekilde ayarlanır hem de su sıcaklığı duş boyunca aynı şekilde muhafaza edilir.

Emniyet butonu olan termostatik bataryalarda su sıcaklığını yükseltmek istiyorsanız Emniyet Butonu düğmesi etkinleştirmeniz gerekir. Bu sayede kontrolsüz kullanım sebebiyle yanma riski de önlenir. 

Termostatik bataryaların özellikle çocuklu aileler için uzun vadedeki bir diğer avantajı ise, çocuğunuz büyüyüp kendi başına banyoda kalabilmeye başladıkça, çocuğunuzu su sıcaklığı konusundaki tehlikelerden korumasıdır. Çünkü çocuk banyoda tek başına yıkanabilecek yaşa geldiğinde akan suyun sabit sıcaklıkta kalması önemlidir. Çocuğun yanlışlıkla suyu çok sıcağa ayarlaması gibi durumlara karşı Artema AquaHeat termostatik batarya, su sıcaklığını sabit tutar. Bu da aileler için güven ve kolaylık sağlar.

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat