Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Bebek gelişiminde sindirim sisteminin ve fermente gıdalarla beslemenin önemi nedir?

23,995
kez izlendi
Puan: 4.00 / 5
Detaylı Açıklama

Bebek gelişiminde sindirim sisteminin ve fermente gıdalarla beslemenin önemi nedir?

Sindirim sistemi sağlıklı olan bebek, mutlu olur. Bebeklerde sindirim sistemi sadece fiziksel değil duygusal olarak da çok önemli bir yere sahiptir. Vücuttaki mutluluk hormonu serotoninin %5'i beyinden salgılanırken, %95'inin bağırsaklarda bulunduğunu artık biliyoruz. Sağlıklı gelişen bir sindirim sistemine sahip bebeklerde sindirim sıkıntıları daha az görülür, optimum büyüme ve gelişme sağlanır, güçlü bir anne-bebek ilişkisi kurulur. Böylece hem bebeğin hem de annenin yaşam kalitesi olumlu yönde etkilenir. Anneye, bebeği ile farklı aktiviteler yapması ve kaliteli vakit geçirmesi için enerji ve motivasyon sağlar. 


Günümüzde çok fazla bebek uyku problemi yaşıyor. Bebeğin sindirim sisteminin rahat olması ağlamayı azaltır, bebeğin daha rahat bir uyku düzenine sahip olmasına yardımcı olur. Düzenli uyku sayesinde bebeğin duygu durumunda ciddi şekilde pozitif gelişme sağlanır. Sindirim sisteminin sağlığı için en önemli rol beslenmededir. 

Tabii ki zamanında doğmuş sağlıklı bir bebeğin beslenmesinde tercih edilecek tartışmasız en üstün, en ideal besin anne sütüdür. Anne sütü içeriği bakımından gelişmekte olan bebeğin sindirim sistemine uyumludur. Anne sütü alan bebeğiniz, sindirim sorunlarıyla uğraşmadığı için iletişime daha açık olur. Daha iyi sosyalleşir, daha az ağlar ve yaşam kalitesi artar. 

Anne sütü yetmediğinde anneler hekimlerine danışarak, bebeklerinin ayına uygun devam sütünü verebilir ve en son yeniliklerden fermantasyon teknolojisiyle üretilmiş devam sütleri tercih edilebilir. Fermante ürünler sindirim sistemini düzenlemeye yardımcıdır. Sindirim sistemi düzenli olan bebekler rahat, keyifli ve huzurlu olurlar.

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat