Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Bebeği hangi sıklıkta ve ne kadar emzirmek gerekir?

240,807
kez izlendi
Puan: 4.75 / 5
Detaylı Açıklama

Bebeği hangi sıklıkta ve ne kadar emzirmek gerekir?

Yeni doğan bebeklerde en büyük problem bebeğin beslenme zamanlarıdır. Bebek eğer küçük doğduysa, sarılığı ya da herhangi bir sağlık sorunu varsa, kendi ağlayıp emmeyi istemeyebilir.

Böyle bebeklerde eğer çok küçük bebekse saat başı, ama normal kiloda doğmuş bir bebekse 2 saatte bir gündüzleri emzirmek gerekir. Gece uykusunda 3 kilonun üzerindeki bebeklerde 3 saat uyumaya izin verilir. Ama eğer prematüre bebekse yine 2 saatte bir uyandırıp emzirmek gerekir.

Yeni doğan dönemini geçtikten, yani ilk 1 ayı tamamladıktan sonra bebekler artık güçlüdür. Eğer araya giren başka bir hastalık da yoksa 3. aya kadar bebek her ağladığında emzirmek ideal olanıdır.

Gece 4-5 saate kadar uyuyabileceğini bilmek lazım. Gece uykusuna olabildiğince dokunmamak onun oluşturduğu düzeni devam ettirmek lazım.

3. aydan sonraysa, anne sütünün mideden boşalma zamanının 2-2,5 saat olduğunu biliyoruz. Bebeği bir düzene koymak anlamında minimum 2 saatte bir, eğer dayanabiliyorsa 2,5 saatte bir emzirmek yeterlidir.

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat