Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Bebeğe ek besinler ne zaman verilmeye başlanmalı?

133,257
kez izlendi
Puan: 4.61 / 5
Detaylı Açıklama

Bebeğe ek besinler ne zaman verilmeye başlanmalı?

Anne sütü yeterliyse ek besinlere ilk 6 aydan sonra geçiyoruz. Ama eğer anne sütümüzde problem varsa, ilk 4 ayda anne sütünün yetmediği yerde formül süt dediğimiz mamalarla destekliyoruz.

4. aydan sonra, anne sütü alan bebeklerde 6. aydan sonra ortalama günde 5 öğün diye düşünerek ek besinlere başlıyoruz. Bu 5 öğün ortalama bir değerdir. Annelere bunu her seferinde vurguluyoruz. Kimi bebek 8 öğünle doyar, kimi bebek de 2 öğünle yetinir.

Bebeğinizin durumuna göre, anne sütü destekleyerek, sabah kahvaltı, sabahla öğlen arasında bir meyve püresi, öğlen sebze püresi, öğleden sonra yoğurt, akşam da muhallebi verin. Yettiği sürece de aralarda anne sütüyle destekleyin diyoruz.


6 ayla 9 ay arasında bebeklerin geçiş dönemi olduğunu unutmamak lazım. İlk başlarken olabildiğince püre kıvamında vermek, daha sonra çatalla ezerek, ya da elinizle parçalayarak yedirmek bebeklerin çiğneme alışkanlığı edinmeleri açısından size faydaları olacaktır.

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat