Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Aseksüellik nedir?

34,849
kez izlendi
Puan: 4.04 / 5
Detaylı Açıklama

Aseksüellik nedir?

Aseksüelliğin en genel tanımı, cinselliği yaşamında bulundurmama halidir. 

Aseksüel insanlar, bilerek, isteyerek, seçerek; sevgilileri olsa da cinsel yaşantıda bulunmuyorlar. Aseksüeller arasında cinsel istekleri var olanlar da vardır, libidoları çok düşük olanlar da vardır. 

Aseksüellik istekle yani bireyin kendi özgür iradesiyle olabilir. Bunun az sevişmeyle ya da çok sevişmeyle bir ilgisi yoktur.

Seksüel ya da aseksüel tüm ilişkiler aynı temel şeyden ibarettir. İletişim, yakınlık, eğlence, mizah, heyecan ve güven, hepsi seksüel ilişkide olduğu gibi aynı şekilde aseksüel ilişkide de olur. Seksüel insanların aksine aseksüel insanlar çok yakın ilişkilerinin yürümesi yolunda az ümit verir.

Bireysel olarak değil, evliliklerinde karşılıklı olarak aynı kanıya vararak cinselliğe yer olmaması kararını verip ona göre yaşayan çiftler var dünyada.  

Birbirlerine karşı sevgi duyup birbirlerine sarılıp sevgilerini gösteriyorlar. Ancak hiçbir zaman sekse varan bir yakınlaşma yaşamıyorlar. Aseksüeller kendi seçimleri olan bu hayat biçiminden mutlu olduklarını söylüyorlar.

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat