Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Annelik hüznü nasıl tedavi edilir?

162
kez izlendi
Puan: 4.00 / 5
Detaylı Açıklama

Annelik hüznü nasıl tedavi edilir?

Annelik hüznü olarak bilinen lohusalık sendromunun tedavi edilmesi gerekmiyor. Annelik hüznü yaşayan anneye destek sunulması, aile bireylerinin annenin yaşadığı sürece dair bilgilendirilmesi, annenin kendi yaşadığı sürece dair bilgilendirilmesi çok büyük öneme sahiptir.

Anne, bu durumun sürekli devam edeceğini düşünebilir ve kaygılanabilir. Çocuğu ve eşiyle olan ilişkisinin bozulacağını düşünebilir ve bu durum onun psikolojisine zarar verebilir.  Annenin, babanın ve diğer yakınların özellikle doğum sonrası depresyon ile annelik hüznü arasındaki fark konusunda bilinçlendirilmesi gerekiyor.

Eğer aile bireyleri doğum sonrası depresyonun belirtileri ile annelik hüznü belirtileri arasındaki farkı biliyorlarsa, anneye bu süreçte yardımcı olmaları kolaylaşacaktır.

İki hafta sonra annenin annelik hüznü ile alakalı belirtiler kayboluyor ve anne normale dönüyorsa, dışsal bir tedavi gerekmez. Fakat doğum sonrası depresyonun etkileri gözleniyorsa, müdahale edilmesi gerekir. 

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat