Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Alın estetiği operasyonu nasıl yapılır?

22,156
kez izlendi
Puan: 4.00 / 5
Detaylı Açıklama

Alın estetiği operasyonu nasıl yapılır?

Alın bölgesinde yapılması planlanan estetik ameliyatlar için birçok neden bulunur. Öncellikle kaşların pozisyonu yüzdeki ifadede çok önemli ve belirleyicidir. 

Alın estetikleri

Bazen insanlar üst göz kapaklarının derilerinin bollaştığını düşünürler ama aslında kaşlar aşağıya düşmüştür ya da yapısal olarak düşüktür. Bu bölgenin düzeltilmesinde hastanın yaşı da önemlidir. İleri yaşta ve alında çok fazla deri bolluğu olan, kaşları çok aşağıda olan vakalarda açık alın germenin bu işin düzeltilmesinde yeri var. Bu yöntem son derece kalıcı ve etkili bir yöntem. Bunu yapmak için alında saç çizgisinin 4 - 5 cm gerisinden boydan boya çalışırız ve alın derisini gerginleştirerek yine saçların içinde izler kalacak şekilde kapatırız. 

Genç hastalar için biraz daha uygun olduğu düşünülen endoskopik yöntemde, yine saçlı derinin içindeki birkaç yerden birkaç santimlik kesilerle girerek alın derisi serbestleştirilip yukarıya asılır. Uzun vadede biraz daha dayanıksız bir yöntemdir ama daha az iz bırakrı. Bunun dışında direkt alın germeler, yani alındaki çizgilerin üzerinden çalışılan yöntemler de vardır ancak bu yöntemin bizim ırkımıza çok uygun olduğunu düşünmeyiz. Deride izler göründüğü için yara iyileşmesini tayin etmek zordur. İz açısından çok başarılı olmayabilir çekincesiyle Türkiye'de çok fazla uygulamıyoruz. Bir de kaşa ve şakaklara ayrıca müdahale edilen yöntemler vardır. Bunlar daha az kalıcı ve daha az etkili yöntemler ancak yine de teknik açısından hastanın durumuna göre seçim yapmakta fayda vardır. 

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat