Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Akut uykusuzluk nedir?

1,718
kez izlendi
Puan: 4.00 / 5
Detaylı Açıklama

Akut uykusuzluk nedir?

Akut uykusuzluk hayatın herhangi bir döneminde ani bir stres olayında ya da yoğun çalışılması gereken dönemlerde ortaya çıkmış, günlerle kısıtlı bir uykusuzluk durumudur. 

Akut uykusuzluk, kişinin içinde bulunduğu durumdan kurtulması, koşulların ortadan kalkması ile tedaviye gerek duyulmadan çözülebilen bir uyku problemidir. Herhangi bir ilaç tedavisine, doktor kontrolüne gerek duyulmaksızın tamamen toparlanabilir.

Kimi zaman yılda birkaç kez, bazen de iki yılda bir kere ortaya çıkan uykusuzluklar kişinin endişelenmesine yol açmamalıdır. Bu, herkesin başına gelebilecek, stresli durumlarda ortaya çıkabilecek bir durumdur. Kimi kişiler sabaha kadar uyuyamadıkları zaman ani bir strese kapılabilir. Bu da stresin artmasına yol açabilir. Ancak bu uyku problemi, var olan stresin ortadan kalması ile geçecektir. Bu konuda endişeye kapılmaya gerek yoktur. 

Akut uykusuzluk aniden ortaya çıkan, günler ya da bir hafta ile sınırlı süreyi kapsayan uykuya dalma, sürdürme ya da sabah erken uyanıp tekrar uyuyamama halini içeren bir durumdur. 

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat