Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Ailece yemek yemek sağlıklı beslenme alışkanlıkları açısından nasıl fayda sağlar?

19,966
kez izlendi
Puan: 4.00 / 5
Detaylı Açıklama

Ailece yemek yemek sağlıklı beslenme alışkanlıkları açısından nasıl fayda sağlar?

Ailece yemek yemenin faydası büyüktür. Bu sayede çocuğunuz sizi rol model alarak sebze yemek gibi doğru beslenmenin temellerini benimser. Ayrıca, ailenizin damak tadına uygun yiyecekleri deneyimleyerek olumlu ve kalıcı bir beslenme zevki geliştirebilir.


Sofrada bir arada oturmak çocuğunuzla iletişim açısından da pek çok kazanım sağlar. Aile yemekleri sırasında çocuğunuzla görüşemediğiniz zamanların açığını kapatır, okulda yaptıkları hakkında konuşur ve yemek masasının keyif veren ortamından faydalanarak ona güzel şeyler öğretebilirsiniz. 

Yemek sırasında geçirdiğiniz zaman, çocukların aile değerlerini en çok benimsediği zamanlardır. Sofrada sakin ve huzurlu bir ortam sağlamanız hem çocuğunuzun yemekten daha büyük keyif almasını, hem de güzel anılar oluşturmasını destekler. Üstelik çocukların aile sofrasında kazandıkları bu alışkanlığı kendileri anne-baba olduklarında da sürdürecekleri için gelecek nesillerin de sofranın önemini kavraması, sağlıklı beslenme alışkanlıkları geliştirmesi açısından önemli bir kazanım olacaktır.

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat