Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

2 yaşındaki çocuğum yemek yemeyi reddediyor, ne yapmalıyım?

63,826
kez izlendi
Puan: 4.91 / 5
Detaylı Açıklama

2 yaşındaki çocuğum yemek yemeyi reddediyor, ne yapmalıyım?

Yemek konusunda ailelerin çocuğun bir şeyi yemesi için çocuğa rüşvet önermemesi, yemeği yedikten sonra bir ödül vereceğini söylememesi gerekir. 

Yemek diğer fiziksel ihtiyaçlarda olduğu gibi çocuğun zaten yapmak durumunda olduğu gündelik ihtiyaçlardan biridir. Örneğin çocuk yemek öncesi abur cubur yiyecek istediğinde "hayır, yiyemezsin, yemekten sonra yiyebilirsin" gibi tavırlar, o yaştaki çocuğun daha da hiddetlenmesine yol açacaktır. 

Burada yapılacak en doğru tutum yemekten önce istediği bir şeyi vererek çocuğun nefsini kırmak, yemekten sonra kalanına izin vermektir. 

Yemek yeme saatlerinde diretmemek, çocuğun direnç oluşturmasına yol açacak, anne ile çocuk arasında gereksiz bir olumsuz iletişime mahal vermemek önemlidir. Gündelik hayat içinde çok yuvarlak sözlerle ve konuyu büyütmeden, yemeğin yararları üzerinde çok durmadan ilerlemek, aile bireyleriyle beraber yemek masasında yemek yemesini sağlamak bu süreci daha kolay atlatmanıza yardımcı olur. 

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat