Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

2 yaşına gelen çocuğa nasıl davranmak gerekir?

79,163
kez izlendi
Puan: 4.74 / 5
Detaylı Açıklama

2 yaşına gelen çocuğa nasıl davranmak gerekir?

2 yaşındaki bir çocuk inat dönemi olarak adlandırdığımız dönem itibariyle olumsuz tutumlara girecektir. Burada ailenin bazı şeylere çok dikkat etmesi gerekiyor. 

Çocuğun çok inatlaştığı zamanlarda çocuğun üzerine çok fazla gitmek doğru ve yanlış şeyleri öğretmeye çalışmak 2 yaşındaki çocuk için bir anlam ifade etmeyecektir. 

2 yaşındaki çocuklarda henüz zaman kavramı da gelişmediğinden dolayı çocuğun o an yaptığı olumsuz davranış üzerine "bir daha yapmayacağım, peki, özür dilerim" demesi aynı şeyi ya da onun çok daha hiddetlisini 2 gün ya da 1 hafta sonra yapmayacağı anlamına gelmediği için bir anlam ifade etmez.

Bu yaştaki çocuklara olumsuz davranışlarının olduğu anlarda müdahale etmemek normal günlük yaşantımıza devam etmek en doğru olanıdır. 

O süreç içinde çocuğu yalnız bırakmak, yanından uzaklaşmak ama çocuğun her türlü olumlu davranışında çocuğun yanında olmak ve onları pekiştirmek en doğrusudur. Olumsuz davranışta tepkisiz kalmak çocukla göz temasını kesmek en doğrusudur.

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat