Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

2 yaş sendromu ne zaman biter?

50,369
kez izlendi
Puan: 4.48 / 5
Detaylı Açıklama

2 yaş sendromu ne zaman biter?

2 yaş sendromunun kesin başlangıç zamanı olmadığı gibi kesin bitiş zamanı da yoktur. Yaklaşık 18 ay civarında başlar ama biz 2-2,5 yaş civarında en belirgin özelliklerini görürüz. Çoğu kez 3 yaşına sonuna, 4 yaşa kadar da devam ettiğini görürüz. Bu dönemin en kısa ve sağlıklı bir şekilde atlatılması için ailenin çocuğun böyle bir dönemi geçireceğini ve 2 yaş çocuğuna nasıl davranacağını bilmesi gerekir. Çok dikkatli tutumlar, sağlıklı ve sabırlı iletişimler sürecin çabuk bitmesine neden olacaktır. 

2,5-3 yaşından itibaren sürecin normal koşullarda yavaş yavaş yumuşadığını, çocuğun daha sakin olmasını beklerken bu süreçte çocuğun olumsuz davranışlarının artması, çocuğun şiddete yönelmesi ve bunu sürdürmesi durumunda ailenin bu konuda bir danışmanlık almasında fayda var. Çünkü bazen bu olumsuz davranışların çocuğun hayatında başka bir olumsuzlukla da birleştiğini ve sürecin uzadığını görebiliyoruz. O anlamda yardım almak gerekir.

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat